MORAVSKÉ DERBY OSTRAVA VS BRNO

 

7.3.2023 | RT TORAX ARÉNA

 

Jsme jediná hokejová akce, kde je více žen a dívek

Klobása nebo párek, rohlíky, pivo a chlapská mluva. Tak si naprostá většina z nás představí hokejovou přestávku. Hokej, tvrdý sport pro tvrdé chlapy, na něm přece žádná křehká dívka nemá co dělat! Takový názor je snad již minulostí, ale lední hokej jako sport pro pány stále ještě platí. Naprostý opak je ale k vidění na Ostravském derby.

“Při prvním Derby jsme to nečekali, překvapilo nás, jak holky – studentky hokej baví, jak mu rozumí a jak ho berou prestižně. Co je offside ví, na kolik polovin se hraje taky” odpovídá Lukáš Řezanina, jeden ze zakladatelů akce. “Nevím snad o žádné jiné sportovní akci, kde by bylo více žen, než mužů. V průměru to vychází tak na 60 ku 40. Letos to podle informacích z předprodeje bude obdobné. Jsme za to samozřejmě rádi, fotky haly plné holek vypadají lépe, než kluků”, zakončuje se smíchem Řezanina.¨

“Pro kluky je pak velkou výhodou, že holky ve velkém počtu pokračují i na afterparty, takže trapné chvíle, kdy tanči okolo 2 holek tucet mladíků tady snad nehrozí. To je obrovský rozdíl proti Stodolní, Lodi a podobným diskotékám, u nás má šanci každý.” doplnil Řezaninu Dombrovský.

Faktu, že na derby je více něžného pohlaví nahrává pravděpodobně to, že více než o hokej, jde o zábavu. Více než o sport jde o to, ať se všichni co nejvíce baví. Hokej v tom má pomáhat, ne být hlavní bod programu. Soutěže, hecování fanoušků, atmosféra, doprovodný program, to vše dělá akci naprosto jedinečnou. Ostatně, přesvědčte se sami, poslední lístky se dají koupit na www.ostavskederby.cz/vstupenky nebo na infostánku Forum Nová Karolina.

Letošní rok je derby naplánováno na 30. října, opět v OSTRAVAR Aréně, úvodní buly bude vhozeno v 18:00.