MORAVSKÉ DERBY OSTRAVA VS BRNO

 

28.2.2023 | RT TORAX ARÉNA

 

Od teď až navždy Hokejové derby už v zimním semestru!

Taky se už nemůžete dočkat, jak se svými spolužáky vyrazíte fandit hokejovému týmu, který reprezentuje vaši univerzitu, budete s nimi naplno prožívat každý faul či gól, anebo až se zase totálně zničíte na afterparty ve Vrtuli? Ta poslední část bývá opravdu náročná, ale věříme, že i přesto uvítáte následující radostnou zprávu. Hokejové derby se bude konat už 7. listopadu 2017!!! Jak je to možné? Máme pro to hned 4 důvody, které vám nyní vysvětlíme.

Důvod číslo 1 – Jak si jistě pamatujete, často jsme měli problém, že hráči hrající na profesionální úrovni, nemohli na derby hrát, jelikož je klub nepustil. Což bylo pochopitelné, když sezóna nebyla ještě u konce. Protože problém obecně vyžaduje nějaké řešení a my chceme, aby derby mělo co nejvyšší úroveň, rozhodli jsme se najít takové datum, které bude vyhovovat ideálně všem. Datum 7. 11. jsme nevybrali jen tak náhodou! Hráči mají v této době repre pauzu a nehraje se ani playoff. Tudíž je mnohem větší šance, že za týmy univerzit budou bojovat hráči, kteří nejen studují, ale také hrají profi hokej. Souboj tak bude divácky zase zajímavější.

Důvod číslo 2 – Možná jste si všimli, že na ČT byly reportáže o hokejových zápasech mezi univerzitami z jiných měst. Hodně bylo slyšet o univerzitách z Prahy a Brna a naše derby bylo opomíjeno. Tyto univerzity mají zápasy právě v listopadu a tak se s nimi chceme sjednotit. Myslíme, že je na čase ukázat zbytku ČR, jak to u nás žije!

Důvod číslo 3 – Listopad je jednoduše měsíc studentů, a to už od roku 1989. Není to sice přímo 17. 11., kdy studenti bojovali za svobodu, ale 7. 11. můžeme ukázat, jak naši studenti umí bojovat za svou univerzitu.

Důvod číslo 4 – Chceme se každý rok zlepšovat a posouvat úroveň akce na vyšší level. Hokejová hala v Porubě na každém derby praskala ve švech, tak kdo ví, třeba se nám jednou podaří zaplnit třeba Ostravar arénu. Pomalu, ale jistě šlapeme na paty Majálesu, což nás vedlo k otázce, zda toho není hodně na jeden semestr. Takže jsme se rozhodli vám tyto dvě velké akce rozložit – v zimním semestru derby a v letním Majáles, od teď až na vždy.

Takže berte do ruky své diáře a mobily a hned si zapište – 7. 11. 2017 Ostravské Derby, RT TORAX ARENA – Sareza Poruba! Sledujte náš facebook, instagram či web ať vám nic neuteče, protože už brzy se dozvíte zase něco více, zbývají ještě dvě novinky!