Michal Sebera: Přípravu jsme tentokrát zahájili dříve než obvykle

Letošní druhé Ostravské hokejové derby přímo vyzývá k tomu, aby Ostravská univerzita vrátila porážku VŠB – TUO  a vítězně pozvedla pohár nad hlavu. Nedalo nám to a zeptali jsme se trenéra týmu OSU, jak vnímá současnou situaci, na koho se diváci můžou těšit a co vzkazuje fanouškům VŠB!

Co říkate na to, že derby je tento rok po druhé, berete to pro tým OSU jako druhou šanci?

Organizátoři se rozhodli změnit termín kvůli lepším možnostem uvolnění hráčů z klubů nejvyšších soutěží. Jestli bude listopadový termín pro nás šťastnější, nevím. Nechceme se vymlouvat na to, že VŠB má k dispozici více kvalitních hráčů. Použijeme naše zbraně a uvidíme, jak to dopadne. Před utkáním jsou šance vždy 50:50. Takže ano, pro nás je to další šance jak si vzít pohár zpět!

Jak vypadají přípravy týmu, kolik se sešlo hráčů a na koho se mohou diváci těšit?

Přípravu na Derby jsme tentokrát zahájili dříve než obvykle. Máme již za sebou dva tréninky, na kterých se sešel prakticky kompletní kádr, který budeme mít pro Derby k dispozici. Pokud kluby hráče uvolní, mohou se diváci těšit zejména na dvě zajímavá jména v obraně. Z prvoligového Frýdku – Místku je to David Stránský a z druholigového Hodonína Jakub Peslar, který v minulosti nastupoval za VŠB. Už teď bohužel víme, že start Mariana Adámka, stabilního hráče extraligového Třince, kvůli jeho povinnostem v mateřském klubu možný nebude. I tentokrát budeme spoléhat na výkon brankářské jedničky Richarda Šrámka.

Máte představu o tom, jak ideálně by měl zápas probíhat? Vymyšlíte už nyní nějakou strategii, jak dáte VŠB zavyučenou?

Pro nás bude důležité, abychom od začátku utkání dodržovali stanovenou taktiku a nenechali se unést atmosférou v hale, která určitě bude jako obvykle vynikající. Samozřejmě, toužíme po tom zvednout pohár zase nad hlavu, pro úspěch uděláme vše, co je v našich silách a věříme si. Jestli to ale bude stačit na vítězství o dva nebo o čtyři góly, uvidíme až na ledě… 😀

Co byste vzkázal fanouškům OSU a čím byste je nalákal na derby?

Naši fanoušci jsou vždy skvělí. Těšíme se na jejich podporu a oni se na oplátku mohou těšit na naše tradiční zbraně, nasazení a bojovnost. Věřím, že dorazí v hojném počtu, Derby si užijou a budou na svůj tým pyšní.

A co byste vzkázal fanouškům VŠB? 🙂

Že se těším i na ně. Nálada na stadionu je přátelská, rivalita mezi oběma tábory je ale velká, a proto je atmosféra Derby naprosto jedinečná. Mě osobně jejich pokřiky ještě víc nabudí a hráči jsou na tom podle mého názoru podobně. Když skandují svůj oblíbený pokřik „Ostravská není vysoká“  , tak mají fanoušci VŠB vlastně pravdu. My nejsme jen tak ledajaká vysoká, jako VŠB, my jste totiž naprosto skvělá vysoká!!!

 

A na závěr se Vás ještě zeptám, jaký tipujete výsledek derby?

Myslím, že výsledek 6:5 pro OSU s dramatickým průběhem, aby si užila většina lidí na stadionu. Tedy kromě mě. Nejsem si jistý, jestli bych takové drama přežil ve zdraví 😀

Děkujeme za rozhovor a budeme se na Vás a Váš tým těšit 7.11. v 17:00 v RT TORAX ARENĚ!