Konečně má pití piva opravdu smysl! #pivopomaha

Nebojte se, nebudeme vás tady navádět k alkoholismu. Jen vám chceme ukázat, jak pití piva na hokejovém derby mezi VŠB – TUO a Ostravskou univerzitou může pomoct někomu, kdo to opravdu potřebuje. Jak je to možné? To se dočtete v našem článku.

Pamatujete si ještě, jak jste 8. března stáli frontu na ten lahodný zlatavý nápoj, bez kterého hokej prostě není hokej? Tak vám všem chceme poděkovat, protože díky vám se nám podařilo vybrat tolik peněz, abychom pomohli pětileté Natálce Sochorkové, která je na vozíčku a nemůže chodit. I přesto v září nastoupila do školky, kde se jí ze všech sil snaží pomáhat a pořádají pro Natálku různé charitativní akce.

A jak se jí to stalo? „Ještě ve dvou letech byla Natálka naprosto zdravé dítě. Běhala, hrála si s dětmi a vyvíjela se tak jako ostatní děti. Jednoho večera si přišla za mnou do ložnice lehnout a ráno, když se probudila, už se nemohla na nohy postavit.“ objasňuje případ Natálky její maminka Klára Sochorková. „Hned ráno jsme jeli do nemocnice a tam nám na základě všech možných vyšetření řekli, že je to z boreliózy a tak skončila na vozíčku. Po 3 letech stále doufáme, že se to ještě zlepší!“ říká maminka Natálky nadějeplně a na závěr upozorňuje ty, kterých se to týká nebo teprve týkat bude. „Opravdu dávejte pozor na své děti a pravidelně je kontrolujte kdykoliv přijdete z venku, ať už procházky lesem nebo dokonce ze zahrady. Věnujte ten čas svému dítěti. A kdyby cokoliv, nebojte se jít na kontrolu!“

Jedna z charitativních akcí, které pro Natálku ZŠ a MŠ Olbramice spolu s Běžeckým klubem Olbramice pořádá, je Běh pro Natálku . Tento běh, který byl nejen pro děti, ale také rodiče, se konal 15. září na hřišti TJ Sokol Olbramice. Běh se konal už podruhé. „Díky loňskému běhu se o Natálku stará profesionální asistentka a letos se běželo pro nový vozíček. Natálka je opravdu komunikativní a milá holčička, takže se nebojíme, že by měla problém najít kamarádky.“ říká ředitelka ZŠ a MŠ Olbramice, Sylva  Bártová.

pivopomaha2

My jsme letos chtěli také Natálce pomoct a snažili jsme se udělat letošní závod barevnější, a to se povedlo díky práškovým barvičkám, které tým z Rainbow run daroval. Nemusíme ani říkat, jak byly děti z toho nadšené. J Jelikož po každém derby jsme část výdělku věnovali na charitu, tak i letos tomu nebylo jinak. Jen s malou změnou. Předešlé ročníky jsme vždy část peněz darovali na charitu, konkrétně na Dobrého anděla, ale tentokrát jsme se rozhodli darovat peníze přímo dané osobě. Natálce jsme věnovali 20.000,- na její nový vozíček a doufáme, že bude stále tak milá a usměvavá holčička a hlavně ji přejeme, aby se vše jen zlepšovalo. Pokud byste také měli zájem Natálce Sochorkové přispět, kontaktujte nás na e-mail pivopomaha@ostravskederby.cz.

Už před minulým derby jsme slibovali, že část peněz poputuje na charitu. My sliby plníme a tak slibujeme zase, že odteď to bude naše tradice! Vás chceme poprosit, ať sdílíte tento článek, aby se kontroly a očkování nepodceňovaly a pokud máte návrhy, komu bychom mohli pomoci po příštím derby, tak nám dejte určitě vědět. Doufáme, že na příštím derby vám bude pivo chutnat ještě o něco více! J